Trans World Educational Trans World Educational

Glasgow Schools Football Association


Season 2018 - 19

Established 1904

Discover

Dubai

<tr

Division 1 Results

Division 1A

Division 1B

Division 1C

Division 1D

Division 1E

Round 1:  w/b Sep 17th

Round 1:  w/b Sep 17th

Round 1:  w/b Sep 17th

Round 1:  w/b Sep 17th

Round 1:  w/b Sep 17th

Hermitage

4V1

Dumbarton

Glw Gaelic

 v 

free week

JPA

 v 

Bishopbriggs

St Andrew's

7v0

Lochend

Bellahouston

0v8

Holyrood

St Peter Ap

1v0

Bearsden

Knightswood

4v1

Hillhead

Springburn

1v4

Bannerman

w/d

 v 

Hutchesons

Castlemilk

 v 

Hillpark

free week

 v 

VoL

Hyndland

 v 

St Thomas A

free week

 v 

All Saints

Smithycroft

 v 

Eastbank

Lourdes

4v1

St Paul's
















 w/b Sept 24th Cup 1st Round

 w/b Sept 24th Cup 1st Round

 w/b Sept 24th Cup 1st Round

 w/b Sept 24th Cup 1st Round

 w/b Sept 24th Cup 1st Round
















Round 2:  w/b Oct 1st

Round 2:  w/b Oct 1st

Round 2:  w/b Oct 1st

Round 2:  w/b Oct 1st

Round 2:  w/b Oct 1st

Bearsden

3v3

Hermitage

Hillhead

3v1

Glw Gaelic

Bannerman

 v 

JPA

Hutchesons

0v7

St Andrew's

Hillpark

3v2

Bellahouston

free week

 v 

Dumbarton

Hyndland

 v 

free week

free week

 v 

Bishopbriggs

Smithycroft

4v5

Lochend

Lourdes

2v2

Holyrood

VoL

0v6

St Peter Ap

St Thomas A

0v4

Knightswood

All Saints

3v1

Springburn

Eastbank

 v 

w/d

St Paul's

 v 

Castlemilk
















Round 3:  w/b Oct 8th

Round 3:  w/b Oct 8th

Round 3:  w/b Oct 8th

Round 3:  w/b Oct 8th

Round 3:  w/b Oct 8th

Hermitage

 v 

free week

Glw Gaelic

4v4

Hyndland

JPA

 v 

free week

St Andrew's

5v0

Smithycroft

Bellahouston

1v5

Lourdes

Bearsden

 v 

VoL

Hillhead

0v0

St Thomas A

Bannerman

4v2

All Saints

Hutchesons

0v7

Eastbank

Hillpark

2v1

St Paul's

Dumbarton

 v 

St Peter Ap

free week

 v 

Knightswood

Bishopbriggs

 v 

Springburn

Lochend

 v 

w/d

Holyrood

3v0

Castlemilk
















Round 4:  w/b Oct 22th

Round 4:  w/b Oct 22th

Round 4:  w/b Oct 22th

Round 4:  w/b Oct 22th

Round 4:  w/b Oct 22th

VoL

 v 

Hermitage

St Thomas A

1v9

Glw Gaelic

All Saints

 v 

JPA

Eastbank

0v0

St Andrew's

St Paul's

 v 

Bellahouston

St Peter Ap

 v 

free week

Knightswood

 v 

Hyndland

Springburn

 v 

free week

w/d

 v 

Smithycroft

Castlemilk

1v4

Lourdes

Dumbarton

1v2

Bearsden

free week

 v 

Hillhead

Bishopbriggs

0v3

Bannerman

Lochend

1v1

Hutchesons

Holyrood

4v1

Hillpark
















w/b Oct 29th: League Catch Up

w/b Oct 29th: League Catch Up

w/b Oct 29th: League Catch Up

w/b Oct 29th: League Catch Up

w/b Oct 29th: League Catch Up
















Round 5:  w/b Nov 5th

Round 5:  w/b Nov 5th

Round 5:  w/b Nov 5th

Round 5:  w/b Nov 5th

Round 5:  w/b Nov 5th

Hermitage

 v 

St Peter Ap

Glw Gaelic

 v 

Knightswood

JPA

 v 

Springburn

St Andrew's

 v 

w/d

Bellahouston

3v1

Castlemilk

VoL

 v 

Dumbarton

St Thomas A

 v 

free week

All Saints

6v3

Bishopbriggs

Eastbank

 v 

Lochend

St Paul's

0v8

Holyrood

free week

 v 

Bearsden

Hyndland

3v3

Hillhead

free week

 v 

Bannerman

Smithycroft

2v3

Hutchesons

Lourdes

6v0

Hillpark
















 w/b Nov 12th Cup 2nd Round

 w/b Nov 12th Cup 2nd Round

 w/b Nov 12th Cup 2nd Round

 w/b Nov 12th Cup 2nd Round

 w/b Nov 12th Cup 2nd Round
















Round 6:  w/b Nov 19th

Round 6:  w/b Nov 19th

Round 6:  w/b Nov 19th

Round 6:  w/b Nov 19th

Round 6:  w/b Nov 19th

Dumbarton

 v 

Hermitage

free week

 v 

Glw Gaelic

Bishopbriggs

 v 

JPA

Lochend

 v 

St Andrew's

Holyrood

 v 

Bellahouston

Bearsden

2v5

St Peter Ap

Hillhead

 v 

Knightswood

Bannerman

1v0

Springburn

Hutchesons

 v 

w/d

Hillpark

 v 

Castlemilk

VoL

 v 

free week

St Thomas A

1v2

Hyndland

All Saints

 v 

free week

Eastbank

 v 

Smithycroft

St Paul's

3v6

Lourdes
















w/b Nov 26th: League Catch Up

w/b Nov 26th: League Catch Up

w/b Nov 26th: League Catch Up

w/b Nov 26th: League Catch Up

w/b Nov 26th: League Catch Up
















 w/b Dec 3rd Final Date Cup 2nd Rd

 w/b Dec 3rd Final Date Cup 2nd Rd

 w/b Dec 3rd Final Date Cup 2nd Rd

 w/b Dec 3rd Final Date Cup 2nd Rd

 w/b Dec 3rd Final Date Cup 2nd Rd
















Division 1A

Division 1B

Division 1C

Division 1D

Division 1E

Round 7:  w/b Jan 21st

Round 7:  w/b Jan 21st

Round 7:  w/b Jan 21st

Round 7:  w/b Jan 21st

Round 7:  w/b Jan 21st

Hermitage

1v3

Bearsden

Glw Gaelic

 v 

Hillhead

JPA

 v 

Bannerman

St Andrew's

 v 

Hutchesons

Bellahouston

 v 

Hillpark

Dumbarton

 v 

free week

free week

 v 

Hyndland

Bishopbriggs

 v 

free week

Lochend

2v5

Smithycroft

Holyrood

2v1

Lourdes

St Peter Ap

 v 

VoL

Knightswood

 v 

St Thomas A

Springburn

1v1

All Saints

w/d

 v 

Eastbank

Castlemilk

 v 

St Paul's
















Round 8:  w/b Jan 28th

Round 8:  w/b Jan 28th

Round 8:  w/b Jan 28th

Round 8:  w/b Jan 28th

Round 8:  w/b Jan 28th

free week

 v 

Hermitage

Hyndland

 v 

Glw Gaelic

free week

 v 

JPA

Smithycroft

0v6

St Andrew's

Lourdes

 v 

Bellahouston

VoL

 v 

Bearsden

St Thomas A

 v 

Hillhead

All Saints

 v 

Bannerman

Eastbank

 v 

Hutchesons

St Paul's

8v6

Hillpark

St Peter Ap

 v 

Dumbarton

Knightswood

 v 

free week

Springburn

 v 

Bishopbriggs

w/d

 v 

Lochend

Castlemilk

 v 

Holyrood
















 w/b  Feb 4th Cup 3rd Round

 w/b  Feb 4th Cup 3rd Round

 w/b  Feb 4th Cup 3rd Round

 w/b  Feb 4th Cup 3rd Round

 w/b  Feb 4th Cup 3rd Round
















w/b Feb 11th: League Catch Up

w/b Feb 11th: League Catch Up

w/b Feb 11th: League Catch Up

w/b Feb 11th: League Catch Up

w/b Feb 11th: League Catch Up
















Round 9:  w/b Feb 18th

Round 9:  w/b Feb 18th

Round 9:  w/b Feb 18th

Round 9:  w/b Feb 18th

Round 9:  w/b Feb 18th

Hermitage

 v 

VoL

Glw Gaelic

 v 

St Thomas A

JPA

 v 

All Saints

St Andrew's

 v 

Eastbank

Bellahouston

 v 

St Paul's

free week

 v 

St Peter Ap

Hyndland

 v 

Knightswood

free week

 v 

Springburn

Smithycroft

 v 

w/d

Lourdes

 v 

Castlemilk

Bearsden

 v 

Dumbarton

Hillhead

 v 

free week

Bannerman

 v 

Bishopbriggs

Hutchesons

 v 

Lochend

Hillpark

0v9

Holyrood
















w/b Feb 25th: League Catch Up

w/b Feb 25th: League Catch Up

w/b Feb 25th: League Catch Up

w/b Feb 25th: League Catch Up

w/b Feb 25th: League Catch Up
















Round 10:  w/b Mar 4th

Round 10:  w/b Mar 4th

Round 10:  w/b Mar 4th

Round 10:  w/b Mar 4th

Round 10:  w/b Mar 4th

St Peter Ap

 v 

Hermitage

Knightswood

 v 

Glw Gaelic

Springburn

 v 

JPA

w/d

 v 

St Andrew's

Castlemilk

 v 

Bellahouston

Dumbarton

 v 

VoL

free week

 v 

St Thomas A

Bishopbriggs

3v2

All Saints

Lochend

 v 

Eastbank

Holyrood

 v 

St Paul's

Bearsden

 v 

free week

Hillhead

 v 

Hyndland

Bannerman

 v 

free week

Hutchesons

1v3

Smithycroft

Hillpark

0v4

Lourdes
















w/b Mar 11th: League Catch Up

w/b Mar 11th: League Catch Up

w/b Mar 11th: League Catch Up

w/b Mar 11th: League Catch Up

w/b Mar 11th: League Catch Up
















w/b Mar 18th: League Playoff 1

w/b Mar 18th: League Playoff 1

w/b Mar 18th: League Playoff 1

w/b Mar 18th: League Playoff 1

w/b Mar 18th: League Playoff 1
















w/b Mar 25th: League Playoff 2

w/b Mar 25th: League Playoff 2

w/b Mar 25th: League Playoff 2

w/b Mar 25th: League Playoff 2

w/b Mar 25th: League Playoff 2
















w/b Apr 15th: League semi final

w/b Apr 15th: League semi final

w/b Apr 15th: League semi final

w/b Apr 15th: League semi final

w/b Apr 15th: League semi final
















w/b Apr 22nd: Cup Semi final

w/b Apr 22nd: Cup Semi final

w/b Apr 22nd: Cup Semi final

w/b Apr 22nd: Cup Semi final

w/b Apr 22nd: Cup Semi final
















May 4th: Cup Finals

May 4th: Cup Finals

May 4th: Cup Finals

May 4th: Cup Finals

May 4th: Cup Finals
















May 11th: League Finals

May 11th: League Finals

May 11th: League Finals

May 11th: League Finals

May 11th: League Finals